Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Klikněte zde.

Město Veltrusy

Mobilní rozhlas

ZÁMECKÁ DUŠIČKOVÁ SLAVNOST 3.11.2017

Vzpomínka začne v 18:00 hodin u kaple, zbudované na místě tragické smrti knížete Kinského a bude pokračovat v kostele Narození Jana Křtitele, kde je pohřben hrabě Rudolf Chotek.

Přijďte i vy spolu s námi ozářit temnotu zapomnění světlem vzpomínky.

Přelom října a listopadu se nese ve znamení vzpomínky na zesnulé. Zámek Veltrusy by rád připomněl památku dvou osobností, jejichž život a smrt jsou s tímto místem spojeny. První z nich je kníže Ferdinand Kinský, který zemřel ve Veltrusích po pádu z koně, druhou hrabě Rudolf Chotek, snad nejvýznamnější osobnost rodu a druhý zakladatel zdejšího zámku.

VERNISÁŽ V PARČÍKU U ŠKOLY 4.11.2017

V sobotu 4. listopadu 2017 se v 15 hodin uskuteční vernisáž venkovní výstavy v parčíku u školy. Výstava představuje 18 proměn míst ČR, které se uskutečnily díky odhodlání místních lidí a dárců.

Putovní výstava Má vlast cestami proměn 2017 přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině v důstojné objekty s užitečnou náplní. V letošním roce byla do projektu přihlášena i proměna veltruského parčíku u školy, kam výstava v pondělí 30. října 2017 doputovala. Slavnostní otevření se uskuteční v sobotu 4. listopadu v 15 hodin. Představena zde bude kolekce obsahující projekty ze Středočeského, Královéhradeckého a Pardubického kraje a z Vysočiny. Přijďte si prohlédnout, jak své okolí zvelebují v jiných částech naší země.

Bude připraveno malé občerstvení a aktivity pro děti.

Výstava potrvá do 19. listopadu 2017.

KONCERT KRAUSBERRY 4.11.2017

Krausberry zahrají v sále restaurace Na Závisti v sobotu 4. listopadu 2017 v tzv. „malé partě“ – Martin Kraus (zpěv + kytara + harmonika), Mário Císař (kytara) a Jiří Ježek Kredba (kontrabas).

I ve třech hrají Krausberry poctivý bigbít, jen víc prostoru dostává Martinova harmonika a Máriova kytara. A dostane se i na písně, které na koncertech „velké party“ neuslyšíte.

Vstupenky je možno zakoupit v podatelně městského úřadu, zarezervovat na kultura@veltrusy.cz nebo telefonicky na 317 070 294 (podatelna).

přejít na web obce

Tento e-mail dostáváte na základě registrace do služby Mobilní rozhlas ve Vaší obci.

Podmínky a ochrana údajů nebo změnu nastavení či odhlášení naleznete zde.