erb

Město
Veltrusy

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 

Hřiště u AFK je otevřené

Od soboty 31. srpna 2019 je pro rodiny s malými dětmi znovu otevřené dětské hřiště u fotbalového stadionu.

Revize hřiště z jara 2019 nařídila vyřazení obou dřevěných domečků se skluzavkami a houpačkami, protože nevyhovovaly bezpečnostní normě. Nevhodná byla i dopadová plocha. Fotbalisté se postarali o demontáž a pomohli vybrat dva nové prvky, které byly během prázdnin instalovány na části pozemku, která patří AFK Veltrusy. S majiteli druhé části město prozatím domluvilo úpravu povrchu a doufejme, že se hřiště brzy ještě o nějaký prvek rozšíří.

V nejbližších dnech se budou řešit ještě drobnější úpravy, jako oprava a instalace lavičky, nátěr starší houpačky, pískoviště získá novou plachtu na zakrývání. Na podzim se chystáme zasít trávu a vysadit několik stromů a keřů, které by během horkých letních dní poskytovaly trochu stínu.

Děkujeme všem, kteří se na rekonstrukci hřiště podíleli a především těm, kteří přiložili ruku k dílu naprosto nezištně.

Prosíme všechny o dodržování provozního řádu, udržování čistoty a zakrývání pískoviště před odchodem z hřiště.

S nápady na doplnění a úpravu hřiště se můžete obracet na Barboru Bělkovou: barbora.belkova@veltrusy.cz

Povinné označování (čipování) psů

Od 1. ledna 2020 vstupuje na základě novely veterinárního zákona č. 302/2017 Sb. v účinnost povinnost označovat psy na území České republiky mikročipem.

Více informací najdete na webu města.

Úprava přehledu zápisů ze zasedání zastupitelstva na webu města

Na základě podnětů od občanů a zastupitelů byla na městském webu veltrusy.cz vytvořena nová stránka se seznamem zápisů ze zasedání zastupitelstva.

Odkazy na jednotlivé zápisy jsou rozděleny podle let a setříděny podle data. Nejnovější zápis je umístěn na prvním místě. Odkazy na další historické zápisy budou postupně doplňovány.

Nově upravený přehled zápisů ze zasedání najdete:

  • přes “Rychlou navigaci” / “Zasedání zastupitelstva” / “Zápisy ze zasedání”
  • přes “Úřad”, “Zastupitelstvo”, “Zápisy ze zasedání”
  • přímý odkaz: https://www.veltrusy.cz/zapisy-ze-zasedani-0

Přístup a vyhledávání zápisů přes jednotlivé dokumenty v sekci “Úřad” / “Městský úřad” / “Dokumenty” zůstane i nadále funkční. Řazení dokumentů zde probíhá na základě relevance výsledků vyhledávání a data jejich uveřejnění. Přímý odkaz: https://www.veltrusy.cz/urad/mestsky-urad/dokumenty?text=&typ=9

Vaše další nápady a postřehy na vylepšení stránek města můžete napsat na barbora.belkova@veltrusy.cz, případně zanechat na podatelně s označením “Vylepšování webových stránek města”.

přejít na web

 

Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.